על קצה המזלג

הגבעה והאתר כולו היה אמור להימחק על ידי מחלף דרור, אך פעילות של היחידה לאיכות הסביבה בהובלת ציון דוד ותלמידי קריית חינוך דרור שינו את תוואי המחלף והגבעה נשתמרה. עץ האלון עבר שיקום וטיפול על ידי אגרונום מורשה בתמיכה של משרד החקלאות. גילו מוערך בכ 300 נכון להיום. בחלקה התחתון של הגבעה, קרקע השייכת למושב בני דרור, נטעו עצי ארץ ישראל ועצי מאכל כדי לעבות את החורשה ולייצר מרחב לפעילות פנאי ונופש.

מה נראה

בכניסה למקום ניצב עץ אלון תבור עתיק אשר נשאר כשריד לאלוני התבור שכיסו בעבר את אדמות השרון. במדרון הגבעה בעונות החורף והאביב נוכל לראות פריחת צמחים ופרחים רבים ובהם כלניות, תורמוסים, בן חצב יקינטון ועוד. בפסגת הגבעה נוכל להנות מתצפית על אזור השרון ובערבים ניתן להנות משקיעות מרהיבות. בחורף לאחר הגשם ניתן להנות גם ממראה זרימת נחל דרור שלמרגלות הגבעה.

למי מתאים

הביקור במקום מתאים לכל המשפחה. ניתן לערוך במקום פיקניק בפינות המיועדות לכך.
המקום נגיש עם שביל הליכה קצרצר עליו ניתן לטפס במעלה הגבעה.

מתי?

בכל עונות השנה. עדיפות בעונות החורף והאביב אז הפריחה בשיאה.

איך מגיעים

הגבעה נמצאת בצמוד ומדרום לכביש 553 הישן. נוסעים לכיוון קניון דרורים ולאחר כ-200 מ' פונים שמאלה בכביש עפר ולאחר מכן מגיעים ליעד.

מה באזור

האתר נמצא סמוך מאוד למרכז הקניות והבילויים - קניון דרורים ובו מסעדות, בתי קפה, חנויות שונות לפנאי, מזון ופארם. ברחבת הקניון גן שעשועים קטן לטובת הקטנטנים.

קטגוריות

אטרקציות ללא תשלום

כתבו וצילמו פז רוה ושרון בן ארי